top of page

Přednášky na LAVRS Marketu

Pokud se chcete zorientovat ve světě slow fashion, zajímáte se o udržitelnost, ekologii a sociální témata, připravili jsme si pro vás nabité přednáškové pásmo. Dozvíte se proč nepodporovat fast fashion, kam s věcmi, které již nepotřebujete, jak mít ekologickou domácnost či jak správně třídit. Zkrátka máte se na co těšit.

Všechny přednášky budou probíhat v hlavních prostorech LAVRS Marketu, takže se budete moci během vašeho nakupování kdykoliv zaposlouchat a dozvědět se něco nového.  

ČAS PŘEDNÁŠKY

13:00
-
13:30

kamila_prednasky.jpg

Kamila Vodochodská

Kamila vám během svého bloku poví spoustu informací o Fast fashion a její škodlivosti, proč přemýšlet o našem nákupním chováním a proč podporovat slow fashion.

ČAS PŘEDNÁŠKY

13:30
-
14:00

moment_prednasky.JPG

Moment Praha

Majitelé Prospěšného secondhandu Moment Praha popíšou charitativní rozměr jejich aktivit, poradí kam s věcmi, když vytřídíme šatník nebo jak správně recyklovat, dávat věcem druhou šanci a podpořit zároveň dobrou věc.

ČAS PŘEDNÁŠKY

14:30
-
15:00

pragulic_prednasky.png

Pragulic

Zástupci projektu Pragulic budou popisovat svízele života lidí na ulici. Povypráví, kde si oblečení pořizují oni, co lidé na ulici ocení, když jim darujete a jak to správně udělat. Ivanka vás také vezme do tajů fárání věcí z kontejnerů a pochlubí se, co vše už tam našla. 

ČAS PŘEDNÁŠKY

15:00
-
15:30

ekokom_prednasky.jpg

Eko-Kom

Během přednáškového bloku neziskového projekt Eko-Kom se dozvíte vše o správném třídění, recyklaci nebo energetickému využití obalových odpadů a jak tím můžete pomoci snížit uhlíkovou stopu či ulevit přírodnímu ekosystému.

ČAS PŘEDNÁŠKY

16:30
-
17:00

logo_econea_prednasky_2.jpg

Econea

Ocenili byste jednoduché a praktické tipy na ekologickou domácnost, která je zdravá jak pro vaše tělo, tak pro přírodu? Společnost ECONEA vám s tím pomůže a poradí jak na to! Od úklidu, přes praní, kosmetiku až po intimní hygienické potřeby. 

Partneři LAVRS Marketu

GENERÁLNÍ PARTNER

Pragovka_Logo_Lockup_CMYK_Black.png

HLAVNÍ PARTNEŘI

logoCS-Pilsner.png
pivovar-proud-logo-1.png

PARTNEŘI

econea-logo (1)_1.png
gardners-logotyp_slogan-final-black_300x75px-1.png
Logotyp cb_2.png
logo_euprint_1.png
cleany_logo_cz_black.png
c4w_LOGO_WHITE-TRANSPARENT_v01_1.png
bottom of page