top of page

WORKSHOP

Ilustrace od teorie až na triko

LEKTOR Bára Balgová, Silvie Szabová

DÉLKA 90 minut

ZAČÍNÁ 18:30
KAPACITA 20 účastníků

CENA 450,- Kč 

Bára vás provede celou cestou vzniku digitální ilustrace až po její finální použití na oblečení. Nechá vás nahlédnout pod pokličku toho, jak její ilustrace vzniká, kde bere inspiraci, a jak ji tvoří v digitálním prostředí. 

Aby workshop nebyl "jen přednáška", přizvala si Bára návrhářku Silvii Szabovou, která připraví zhruba 5 kreativních střihů na předělání triček z druhé ruky. Nakoupí kvalitní pánská trička, či košile, a účastníci si vyberou střih, kterým pod vedením Silvie přetvoří módu z druhé ruky na originální kousek (nebude se šít, bude se pouze stříhat). Poté si účastnící mohou zvolit, zda si svůj kousek dozdobí nažehlovací ilustrací.

Workshop bude tedy krom digitální ilustrace zaměřen i na recyklaci v módě a využití módy z druhé ruky.

KUP VSTUPENKU NA 

_2xLogo-Black.png

V případě nevyčerpání kapacity v předprodeji bude možnost zakoupit si vstupenku na místě.

BÁRA BALGOVÁ

Bára je komerční ilustrátorka věnující se ilustracím pro knihy, magazíny a produkty určené pro "masovku". Její ilustrace byly používány například na přebaly čokolád, alkoholu, knižní obálky, nebo i oblečení. 

„Kreslím ženy. Koukám na ně a srovnávám se. Vím, že ony se srovnávají se mnou. Ženy hanbaté, odvážné, drzé, sarkastické, přepracované, znechucené, zvrhlé. I ty flegmatické s nadhledem, pohodové. Kreslím ženy s chováním mužů. Kreslím ženský svět a věci, které se neříkají nahlas. Protože se to nesluší, protože se to od žen neočekává. Ugly truth. Ale nikdy jim nezapomenu udělat linku, vymazat vrásky a dát styling z fashion magazínů."

  • Instagram
  • Facebook

SILVIE SZABOVÁ

Modní návrhářka, stylistka a majitelka obchodu Sisza Space, kde spojuje módu a umění v prostorách industriální kavárny a galerie. Se svým manželem tu vdechli život použitým materiálům, a dali tak vzniknout unikátním kouskům nábytku. Do svého butiku vybírá ekologické a udržitelné značky a udržitelnost promítá i do svých kolekcí, kdy recykluje second hand kousky a jak sama říká, dává jim druhou šanci.

  • Instagram
  • Facebook
bottom of page