top of page
Pragovka_Logo_Lockup_CMYK_Black.png

KREATIVNÍ MÍSTO PLNÉ MOŽNOSTÍ

 

Jen kousek od pražského centra, v místech, kde se rodil český průmysl a vyráběla auta slavná po celé Evropě, roste svébytná kreativní čtvrť Pragovka. Současně s kulturním děním, které jedinečný industriální areál probudilo v uplynulých letech, se Pragovka postupně otevírá novým možnostem. V současné době Pragovka nabízí galerie (Pragovka Gallery, The White Room Gallery), Kavárnu (Kafe Pragovka), beer garden (Permanent Pragovka), skatovou halu MaxSpace, Eventové prostory, Ateliéry umělců a historické haly.

 

V rámci revitalizace celého prostoru se zde budou postupně rodit nová místa jak pro živé umění, kulturu či sport, tak vzdělávací, kancelářské, obchodní a gastro prostory. Součástí Pragovky se stejně tak mají stát také veřejná prostranství a rezidenční bydlení – od studentského kampusu po luxusnější lofty. Jedinečný genius loci tím ale z Pragovky rozhodně nemizí. Historicky chráněné tovární haly jsou postupně pečlivě renovovány předními českými architekty a urbanisty s cílem vytvořit zde plnohodnotnou městskou čtvrt, která bude odpovídat požadavkům rezidentů i návštěvníků a zároveň si naplno zachová svůj unikátní industriálně-umělecký ráz i historickou hodnotu. 

Čtyři základní pilíře Pragovka Art Districtu jsou CREATE, PLAY, WORK a LIVE.

 

CREATE

Epicentrum současného umění s živoucí komunitou. Málokterý prostor žije kulturou tak jako Pragovka se svými galeriemi a ateliéry, které jsou domovem mnoha tvůrců od malířů, sochařů, fotografů přes designéry až po nábytkáře.
 

PLAY

Prostor pro setkávání, odpočinek, nakupování… a zážitky. Koncerty, projekce, kavárny, skatepark, vnitřní i venkovní akce, nakupování, jídlo. Pragovka je zkrátka čím dál tím víc místo, které na mapě Prahy nemůžete přehlédnout.

WORK

Inspirativní kancelářské prostory. Díky pečlivé rekonstrukci nabízí část historických továrních hal také moderní kancelářské prostory vhodné pro

všechny inovativní a kreativní obory od startupů po korporát.

LIVE 

Život na místě s výjimečnou atmosférou i skvělou dopravní dostupností. Své místo k životu tu můžete najít i vy. Kreativní čtvrť Pragovka v budoucnu nabídne moderní možnosti od sdíleného bydlení po originální loftové byty, to vše v blízkosti zeleně i hlavního dění.

 

E FACTORY. BIJÍCÍ SRDCE PRAGOVKY.

Rozsáhlá budova E Factory je od počátku středobodem celého projektu a dvaadvacetihektarového areálu Pragovky. Na více než 27 000 m2 nabízí efektivní propojení ryzí industriální architektury s velkorysým prostorem nejen pro kanceláře a sdílená pracovní místa, ale stejně tak pro kulturní, vzdělávací a sportovní instituce, galerie, obchody, kavárny a restaurace. Budova E Factory postupně prochází celkovou rekonstrukcí, jejímž cílem je zlepšení technického standardu a zároveň zachování unikátního industriálního charakteru této národní kulturní památky. Díky fázování prací budou veškeré aktivity a chod budovy udrženy i po dobu rekonstrukce. 

pragovka.com

  • Instagram
  • Facebook
bottom of page